
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 122.413241 mg |
| Frequency | 450 kHz |
| Output Current | 200 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Number of Channels | 1 |
| Max Frequency | 500 kHz |
| Topology | Flyback, Boost, Buck-Boost |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Rise Time | 50 ns |
| Nominal Input Voltage | 25 V |
| Duty Cycle | 97 % |
| Max Duty Cycle | 100 % |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Min Input Voltage | 12 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
Stock: 1193
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73866
Ext.Price$0.73866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73866 | $0.73866 |
| 10 | $0.53860 | $5.38600 |
| 25 | $0.48731 | $12.18275 |
| 50 | $0.45823 | $22.91150 |
| 100 | $0.43089 | $43.08900 |
| 300 | $0.40941 | $122.82300 |
| 500 | $0.38900 | $194.50000 |
| 1000 | $0.37446 | $374.46000 |
| 3000 | $0.35874 | $1076.22000 |
| 5000 | $0.34368 | $1718.40000 |
